neděle 13. ledna 2013

Báze pod makeup a pod oční stíny

Nejen správná péče o pleť je důležitá, ale v některých případech i báze pod celkový makeup, aby vydržel hezky celý den nebo celou noc :)
Báze vyhlazuje povrch obličeje, zmatňuje pleť, zmírňuje viditelnost pórů a makeup se lépe roztírá a vydrží déle. Nejsou ale všechny stejné. S některými mám správnou zkušenost a u jiných právě opačnou. Pleť se mi mastila a makeup díky tomu nevydržel vůbec. Vzhledem k tomu, že každá máme pleť trochu jinou, je potřeba vyzkoušet, která sedí právě vám.
Nejlépe se mi zatím osvědčila báze Benefit Porefessional (950 Kč Sephora). Skvěle zmatňuje a zjemňuje pleť. Dávám si ji hlavně na nos, který se mi nejvíce mastí a po celý den mi pak vydrží makeup a nemastí se :)



Další důležitou věcí, která by rozhodně neměla chybět žádné z nás je báze pod oční stíny.
Ta zajistí, že vám stíny vydrží celý den, netvoří ty mastné záhyby a jsou výraznější, než na sucho.
Na suchou pleť doporučuji Too Faced Eyeshadow Insurance (350 Kč Sephora) a na mastnou pleť Urban Decay Primer Potion (ebay). Z vlastní zkušenosti, se mi lépe osvědčil ten první, protože mám suchou pleť. Ten druhý mi právě připadal sušší. A plní vše, co má :) Stíny vydrží celý den bez záhybů a jsou výrazné.

sobota 5. ledna 2013

Jak se správně starat nejen o zničené vlasy

V dnešní době plné barvení, melírování, žehliček a dalších úprav , jsou zničené vlasy problémem asi každé z nás :( Tímto příspěvkem se vám pokusím pomoci a podělit se o pár zkušeností :)
I já jsem neodolala a vlasy si nechávám melírovat jednak klasickým melírem, ale i barvou. Bohužel jsem narazila na levnou ovšem špatnou kadeřnici a vlasy mi spálila. Nikomu ten pocit nepřeju. Mám jemné blonďaté vlasy a hlavně takové slečny by si měly dávat pozor, komu svoje vlásky svěřují ! A v tomto případě platí pravidlo, draze znamená kvalitně.
Samozřejmě nejlepším řešením by bylo, si vlasy vůbec nebarvit ani nijak tepelně upravovat. Jenže každá se chceme líbit a neodoláme. Pokud si chcete zachovat kvalitu vlasů, je dobré barvit jen v rámci pár odstínů od vaší přirozené barvy. Tedy pár odstínů tmavší, (což je nejšetrnější metoda, protože zesvětlování vyžaduje použití peroxidu, což nevyhnutelně a nevratně vlas poničí) nebo pár odstínů světlejší. Pokud hodláte jít z černé nebo hnědé na blond, počítejte s tím, že budete mít suché a zničené vlasy. Dále je lepší si vlasy barvit v co nejdelších intervalech. Například já používám melír jen na prosvětlení a nechávám si ho doplňovat jednou za 4 měsíce. Odrosty na blond vlasech nejsou tolik vidět. To samé platí i s barvou, pokud se držíte barevného tónu podobného vašemu, nemusíte si vlasy tak často barvou ničit (například blond melíry na tmavých vlasech, nebo tmavá barva na blond vlasech-odrosty vypadají příšerně a vlasy jsou zničené). A samozřejmě, pokud se budete barvit jednou za 4 měsíce, můžete se svěřit odborníkům a péči si zaplatit. V dnešní době mají kadeřníci už lepší barvy, které vlasy i vyživí. Levné barvy z drogerie nejsou vždy nejlepším řešením.
Fénování, žehlení a jiné úpravy také vlasům škodí. Nechávejte si vlasy volně uschnout, nečesejte je, když jsou mokré, nechoďte spát s mokrými vlasy a žehlení se vyhýbejte. Musíte počítat s tím, že vlnité nebo kudrnaté vlasy si jen zničíte neustálým rovnáním a to samé s natáčením rovných. Občasná úprava není na škodu, ale denní a celoživotní ,, režim úpravy,, se na vlasech podepíše. Jak tedy vlasy upravit? :) Pokud se doopravdy zajímáte o to, jak zlepšit kvalitu vlasů, na internetu je spousta nápadů a návrhů, co s vlasy i bez použití tepla. Rovné vlasy nechte volně uschnou, učešte a je to, není potřeba nic dalšího :) Naučte se správně  pracovat se svými přirozenými vlasy.

Teď něco k péči :)
Vlasy si myjte alespoň jednou za dva dny. Nejlépe je si mytí prodloužit jednou za tři dny. Mytí vlasy vysušuje a nutí je se více mastit. Na zničené vlasy se mi osvědčil regenerační šampón (130 Kč) i kondicionér (165 Kč ) od Goldwell Dualsenses Rich Repair. Tato řada je pro suché a lámavé vlasy. Po použití jsou jemné a hezky voní :) K této řadě se vždycky vracím. Další šampón je také od Goldwell Colorglow Brilliant Contrast Highlights (125 Kč). Tenhle šampon obsahuje vše, co melírované vlasy potřebují a také je nezatěžuje. Dále na melírované vlasy můžu doporučit Loréal Professionnel Lumino Contrast (238 Kč).

 Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou vypadávají vlasy, zkouším od Loréal Professionnel Density Advanced (255 Kč). Má prokrvit pokožku hlavy, podporuje buněčnou aktivitu a obnovuje hustotu. Na žluté odstíny doporučuji Loréal Professionnel SILVER (169 Kč). Tenhle šampón je perfektní, pokud máte žluté odstíny melíru a chcete se jich zbavit.  V podstatě tvoří skoro až bílé vlasy. Má výrazně fialovou barvu a je dobré ho nechat působit tak 5-10 minut. Dávám si ho na vlasy jako barvu na stažení žlutého odstínu a k udržení ho pak používám jako klasický šampón. Nenechávejte to ale působit moc dlouho, jinak budete mít šedivý až fialový nádech :)


Kondicionér je velmi důležitý. A jak jsem už napsala, nejlepší, co jsem kdy používala je od Goldwell Dualsenses Rich Repair (164 Kč) :)
Nejen na poškozené vlasy je velice důležité používat minimálně jednou týdně masku ! Zkuste Wonder od Gestil (165 Kč). Sice smrdí , ale je hutný a vlasy vyživí a zjemní. Dobrá maska je i od Goldwell Colorglow Brilliant Contrast Highlights (335 Kč). Opět je ze speciální řady pro melírované vlasy a dodá jim, co vlasy potřebují.

Všechny vyjmenované produkty mým vlasům pomáhají. Mám jemné, blonďaté, melírované a od toho zničené vlasy. Tyto výrobky mi je nezatěžují, nejsou zplihlé ani se rychle nemastí.
Výborná maska je z vajíčka, olivového, kokosového a mandlového oleje :) Vše smíchejte, trochu zahřejte a nechte působit klidně hodinu. Perfektní na zničené a spálené vlasy.

Po mytí si do vlasů vetřete trochu oleje například od Goldwell Kerasilk Anti Frizz Serum (256 Kč), nebo Loréal Mythic Oil (215 Kč). Na dlouhé vlasy stačí 2-4 pumpičky , abyste je neměli mastné :) Vlasy jsou krásně jemné a vyživené. Také můžete zkusit pro lámavé a namáhané vlasy sprej od Nivea Long Repair (89 Kč) a na roztřepené konečky Schwarzkopf Bonacure Repair Rescue Sealed Ends (219 Kč). Do mokrých konečků vlasů rozetřete velikost hrášku a konečky jsou zacelené.
A pro trochu lesku používám Goldwell StyleSign Gloss (249 Kč).




úterý 1. ledna 2013

Základní péče o pleť

K tomuto prvnímu příspěvku mě dovedlo poněkud smutné zjištění, že české ženy a dívky nevěnují své pleti a všeobecně zevnějšku dostatečnou a správnou péči. Každou chvíli se mě nějaká slečna ptá, jak se má správně namalovat. Moje odpověď je ale jednoduchá, základem je správně se o pleť starat. To je základem úspěchu :) Žádný makeup nevypadá hezky, když ho vidíme na šupinách suché kůže nebo v pórech a podobně.
Nejdříve musíte zjistit, jaký typ pleti máte (od suché až po mastnou) a dále je potřeba ošetřit nedostatky (akné, pupínky, eksémy a podobně). Pokud trpíte například silným akné, není nejlepším řešením to ,, zaplácnout,, makupem a doufat, že to nějak vypadá :) Nejlépe je navštívit dermatologa a daný neduh vyléčit. Poradit se, jaká kosmetika je vhodná a hlavně musíte být opatrné, co na obličej používáte. Každému sedí něco jiného, je potřeba to vyzkoušet.
Základem je pleť správně ošetřit minimálně 2x denně, ráno a večer. Přes noc se pleť čistí a vylučuje na povrch maz a podobně a nejhorší je na to ráno namazat krém nebo rovnou makeup, aniž by se to všechno smylo. Večer máte na obličeji zase plno nečistit a prachu, co jste nasbírali přes den.

Prvním krokem je čistící gel nebo mýdlo, určené samozřejmě pro váš typ. Já používám Liquid Facial Soap od Clinique (Sephora 540 Kč). Vyzkoušela jsem už mnoho gelů, ale s tímto jsem zatím nejvíc spokojená. Krásně pleť vyčistí, nevysušuje, nepálí v očích (do očí si to v žádném případě nedávejte, ale někdy se tam dostane :D ), není parfémovaný a hodí se na citlivou pleť.


Druhým krokem by mělo být tonikum. Připravuje pleť na krém, dočistí, co gel nesmyl, je to částečný peeling a má spoustu dalších výhod. V tuto chvíli mám tonikum od Benefitu Moistre Prep (Sephora 750 Kč). Tonikum je určitě vhodné pro mastnou a problematickou pleť. Já ho ale moc nepoužívám, jen pokud mám hodně makeupu, nojo lenost... :)

Třetí krok je správný krém. Nejen ohledně typu pleti, ale i počasí. Do zimy jsou vhodně krémy na mastné bázi, ale pozor na kombinaci s mastným typem pleti. Když mrzne, tak krémy na vodní bázi rozpraskají kůži a nechrání tolik, jako mastné krémy. Naopak v létě je lepší lehčí krém kvůli pocení. Teď používám Od Loréalu Nutri Gold Silk (DM 229 Kč) denní i noční a na výživu  Triple Active Nutrition (DM 229 Kč). Krémy hezky hydratují, vyživují, zjemňují. Jsou spíše mastnější, takže vhodné na zimu a na mou normální až suchou pleť. Pamatujte, že krému stačí málo, přibližně velikosti hrášku. Není vhodné to přehánět. Zacpete si póry a ani makeup nevydrží tak, jak by měl.


Dále je dobré používat oční krém. Je vhodné začít už tak od 20 let. Nehledě na to, co vám kdo napovídá :), oční krémy mají jiné složení, než hydratační. Nemusíte si hned kupovat na vrásky. Stačí jen krém pro hydrataci očního okolí, zbaví vás kruhů a váčků pod očima. Pokud nanášíte denně makeup na oči a denně ho sundaváte (kdo si nechává makeup přes noc, je pěkný špindíra !), je dobré oční krém používat. Můžu doporučit All About Eyes od Clinique, Doliva Olivový oční balzám nebo teď zkouším  Medový oční krém (89 Kč, místní obchod s bylinkami). Oční okolí je hydratováno a kruhy pod očima jsou  méně viditelné.

Jednou týdně je vhodné dávat masku a peeling. O tom ale příště :)
Doufám, že příspěvek pomohl :)